Witamy w naszej witrynie!

Punkt Przedszkolny "Przedszkole Madelaine i Pascala" to miejsce szczęśliwego dzieciństwa, do którego dzieci uczęszczają z radością.

Cieszymy się zaufaniem Rodziców od września 2011 r.

Zapraszamy dzieci w wieku 2,5 do 5 lat

Naszym celem jest rozwijanie umiejętności i zdolności naszych podopiecznych, pozwolenie im na rozwój ich osobowości. Uczymy dzieci samodzielności, nawiązywania relacji z innymi, dzielenia się, zasad współpracy w grupie oraz zachowań społecznych. Zapewniamy ciekawy program edukacyjny. Odkrywamy z dziećmi tajemnice świata przyrody, rozwijamy ich zdolności artystyczne - plastyczne i teatralne, dzieci zdobywają wiedzę oraz umiejętności, które będą potrzebne, aby sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Zajęcia organizujemy tak, by zachować równowagę pomiędzy swobodną zabawą, grami, przebywaniem na świeżym powietrzu oraz zajęciami dydaktycznymi.

Przedszkole realizuje treści przyrodniczo – ekologiczne  oraz nastawione jest na twórczy rozwój dziecka.

Przede wszystkim zapewniamy dzieciom całodzienną, fachową opiekę wykwalifikowanej kadry oraz harmonijny rozwój każdego dziecka. Nasze indywidualne podejście do każdego zapewnia doskonały kontakt zarówno z dziećmi, jak i z rodzicami. Zatrudniamy wykwalifikowanych, młodych i pełnych entuzjazmu nauczycieli posiadających szeroką wiedzę pedagogiczną.

NASZE CIOCIE

Ciocia Kasia Augustyniak i Ciocia Karolina Górka, a także wspomagające je Ciocia Ola Zawadzka i Ciocia Dominika Horoszkiewicz to pełne ciepła, akceptacji i zrozumienia osoby, które wiedzą jak ważne są pierwsze kontakty dziecka z przedszkolem. Staramy się , aby  nauczyciele prowadzili grupę przez wszystkie szczeble edukacji przedszkolnej.

Ciocia Karolina Górka - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego oraz Kierownik ds. Organizacyjnych - absolwentka kierunku pedagogika ze specjalnością edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Posiada ponad 4 - letnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Ciocia Katarzyna Augustyniak - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego oraz Pedagog Specjalny, w naszym Przedszkolu poświęca się również pracy z dziećmi autystycznymi, wymagającymi specjalnego wsparcia - Ukończyła studia licencjackie w Kolegium Nauczycielskie w Radomiu oraz na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierunek pedagogika wczesnoszkolna z oligofrenopedagogiką. Studentka pedagogicznych studiów II stopnia na Uniwersytecie Wrocławskim.

Ciocia Ola Zawadzka - Pomoc Nauczyciela Wychowania Przedszkolnego -Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej na specjalności : Pedagogika przedszkolna z wczesnoszkolną. Ciocia Ola o sobie:  "Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Dlatego aby być bliżej nich pracowałam w przedszkolu jako wolontariuszka.  Od października rozpoczynam studia II stopnia na Uniwersytecie Wrocławskim".

Ciocia Dominika Horoszkiewicz - Pomoc Nauczyciela Wychowania Przedszkolnego - Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego po kierunku pedagogika kształcenie zintegrowane i edukacja przedszkolna. Aktualnie studentką II stopnia na Uniwersytecie Wrocławskim. Ciocia Dominika o sobie: "Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i cieszę się, że mogę im towarzyszyć w pierwszych latach edukacji w przedszkolu. Jako wolontariuszka pracowałam z dziećmi z zespołem downa i dziećmi z autyzmem co przyczyniło się do uzyskania doświadczenia. Dla dzieci chce być wzorem do naśladowania jako pani nauczycielka, ale przede wszystkim ukochaną ciocią."

Aby zapewnić zrównoważony rozwój dzieci i pomóc rodzicom nieść trudy rodzicielstwa, a także pomagać dzieciom autystycznym nasze Przedszkole pojęło stałą współpracę z panią mgr Natalią Gorzkowską Psychologiem, Terapeutą Dzieci z Autyzmem, która mówi o sobie:

"Od 2011 roku pracuje z dziećmi, jako psycholog i terapeuta. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Staż kliniczny odbyła w Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym im. J. Korczaka na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej. Ukończyła szkolenia i staże przygotowujące do pracy z dziećmi, m.in. w Instytucie Dziecka Autus w Poznaniu oraz w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Jest certyfikowanym terapeutą dzieci z autyzmem. Specjalizuje się w ocenie prawidłowego rozwoju dzieci oraz terapii całościowych zaburzeń rozwoju. Doświadczenie terapeutyczne zdobywała w ośrodkach działających na rzecz dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju: w Przedszkolu Integracyjnym Nr 68 we Wrocławiu, w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 we Wrocławiu oraz w Zespole Szkół Integracyjnych we Wrocławiu. W swojej pracy łączy różne modalności terapeutyczne tworząc Indywidualne Programy Terapeutyczne."

Zajęcia dodatkowe w naszym Punkcie Przedszkolnym prowadzą:

Logopeda Kliniczny - mgr Dagmara Jakubczyk - Szwarc

Metoda Ruchu Rozwijającego wg. W. Serborn - mgr Anna Zalewska

Rytmika - mgr Lidia Labiszak

Gimnastyka Korekcyjna - dr Jagoda Walowska

J. Angielski - mgr Diana Trzmiel

J. Francuski - mgr Dorota Chodor z Centrum Edukacji Dove

Dodatkowo dla dzieci autystycznych zajęcia z dogoterapii prowadzi
Anna Hermińska